Studna v poušti

V rámci jedné letní dovolené jsem vyrazila na několik dní do pouště. Sahara je místo, kde si krásně srovnáte myšlenky. Eliminujete nesmysly a ve 40 stupňovém vedru, s hlavou v turbanu, se soustředíte na jediné – zda najdete studnu a neumřete žízní. 

Takové putování se stává životní zkušeností a člověk umí uchopit věci, které mnozí nezvládnou. Byl totiž v poušti a ví, že blbosti se neřeší, nejsou totiž podstatné.

Jako matka dítěte s postižením jdu občas pouští i bez turbanu. A hledám svou studnu, abych neumřela beznadějí. Není jednoduché vše vymyslet, naplánovat, skloubit. A když to konečně zmáknu a díky managerskému studiu poskládám celou mozaiku rehabilitací, léků, cvičení, cest, vitamínů, vyšetření, volného času…, jeden dílek schází. Nemáme na to finance.

Věta, která chlácholivě vysvětluje, že peníze nejsou důležité, se v tomto případě stává červeným hadrem pro matku, která se narodila ve znamení Býka. Tak to je můj úvod k srdečnému poděkování klubu Kiwanis 🙂

Kiwanis International je jedním ze tří největších mezinárodních prestižních klubů na světě. “Kiwanis” je převzaté slovo od amerických indiánů kmene Otchipew.  Jeho původní výraz byl “Nunc Keewanis”, což v přesném překladu znamenalo “Dobře se bavíme — děláme hluk”. Což je pro našeho Jakuba takřka životní krédo 😀

Motto Kiwanisu “We Build” neboli “My vytváříme” vzniká roku 1920. Dnes se užívá motto „Serving the children of the world“ (Sloužíme-pomáháme dětem celého světa).  Toto heslo označuje hlavní činnost a náplň projektů — pomoci dětem a mladým lidem.

Při ranní cestě do školy posloucháme v autě koledy. Já si dneska přivstala, vyfénovala vlasy a dokonce stihla i make-up. Před školou rychle zaparkovat a předat Kubíka v šatně usměvavé asistentce. A už je vidím. Jdou pomaličku, dneska to klouže. Paní Mgr. Jana Suková, Mgr. Dana Křápková a ta nejlepší matikářka na světě, paní Mgr. Monika Průchová.

Nesou našemu Kubíkovi vánoční dárek. Nový tablet, který podpoří motoriku, logopedii, smyslové vnímání. Naučí našeho Jakuba více barev, základy tvarů a další věci. Malovala jsem se zbytečně, ta řasenka mizí pod návalem slz.

Kiwanis je pro nás naděje a pomoc, bez které by Jakub nemohl sednout na koně, nedostal větší šance při učení. Kiwanis je moje podpora, můj pevný bod. Kiwanis je naše studna v poušti.

Veliké díky a hluboká poklona

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *