Létání bez křídel

Znáte folkovou písničku O létání od Stráníků? Pouštím si ji několik dní v autě, pořád dokola. Protože já s Jakubem se znovu učíme létat. A létáme čím dál více a častěji. A může za to i naše škola, právě ta, které tady píši VELIKÉ DĚKUJI.

Křídla dětství umožní mnohé. V jednu chvíli můžete být statečným rytířem, krásnou princeznou, zlým drakem, nebo začarovanou vílou. Děti ve svém světě zvládnout s rodiči třeba i létat. Jenže někdy osud kašle na texty písní i na dětské hry. Přistřihne křídla rodičům i malému klukovi a vznešené perutě vymění za mentální postižení. To pak mají máma s tátou pocit, že opravdu spadli z velké výšky přímo na ústa (slušněji napsáno).

Taky jsme si tu hubu (nejde mi tu napsat ústa, fakt nejde, to pak tolik nevyzní, omlouvám se), při střetu s realitou všedních dní, několikrát rozbili. O to více si vážím lidí a jsem vděčná za práci těch, kteří nám pomáhají v našem návratu k létání. Děkuji panu řediteli Bártlovi, který se mnou řešil mnohdy nepříjemné věci, ale nikdy se nestalo, že by se k tomu postavil zády, nebo mi odmítl telefonní konzultaci. Děkuji paní zástupkyni Topinkové, které vnesla svým nástupem do školy tolik potřebný pohled lidskosti. Úplně nejvíce děkuji naší úžasné třídní učitelce Jitce Bačikové a skvělým asistentkám Dáše a Veronice. Právě díky nim náš Jakub i ve škole pomalu, ale jistě, dostává zpět svá křídla.

Tak třeba minulý týden začal Kuba chodit se školou na kurz plavání. Obavy z akce samotné jsme měli asi všichni.. Ale základním krokem k úspěchu je odvaha. Ta nechybí nikomu z nás. Stejně jako nejdou popsat ranní obavy na recepci bazénu při předávání syna, nejde popsat ani ta euforie, když mi po hodině paní asistentka Dáša vracela rozcuchaného a nadšeného Kubu a já viděla první fotky v mobilu třídní učitelky. Tak Vám tu všem dám slova té písně. Té, která mi v autě hraje už několik dní ve smyčce…

Létává se nejlíp k ránu, když se ptáci probudí
Chce to znát houpavej pocit, kdy tě v zádech zastudí 
Létá ten kdo schodil zátěž, co ho drží na zemi 
Chce to znát houpavej pocit, nebudem nikdy znavení

https://www.youtube.com/watch?v=1IxuRjuNdCw

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *