Padá hvězda

Padá hvězda, něco si přej… sedím v táborovém stanu, bulím do dlaní. Protože nesnáším jídlo z ešusu, nemám ráda ledovou vodu u ranní koupele a noční hlídky mi přijdou jako totální šílenství. Přeji si být doma.

Padá hvězda, něco si přej… je mi o deset let víc. Jezdím městem v autobusu tam a zpět. Svírám v kapse balíček karet, které jsme měli s tátou hrát a neumím vůbec pobrat, že už tu táta není a nikdy nebude. Přeji si, aby autobus zastavil, já vystoupila a táta mě obejmul a všechno byl jenom zlej sen.

Padá hvězda, něco si přej… líbám do hebkých vlasů našeho prvního syna. Není nic víc, nic dál, nic vejš, vůbec nic, co by předčilo ten pocit, který jako máma žiju. Přeji si, aby byl zdravý a šťastný a spokojený.

Padá hvězda, něco si přej… tlačím do kopce krčského lesa zdravotní kočárek. Už nejsem ta malá holka ve stanu, ani ta, co předčasně vyspěla při cestě z konečné na konečnou. Každý den mluvím s tátou, aby tedy něco TAM (myšleno v nebi) dělal a zařídil a vyprosil. Přeji si, ať náš druhý syn pravidelně dýchá a umí se na mě podívat.

Padá hvězda, něco si přej… opřená o starý dům zírám do nebe a čekám na další padající hvězdu. A budu si přát chlapa, co umí opravit plot. A dítě, co nedržkuje. Postavu 90, 60, 90. A budu sobecká a až ta hvězda poletí, tak zakřičím, že si přeji něco jenom pro sebe.

Uběhla jsem svých prvních 5 km. Mám pocit, že všechny hvězdy prostě fungují. Mám svoje doma. A kdykoliv tátu poprosím, tak je se mnou a objetí přijímám. A Vojta je báječný mladý muž a Jakub umí první básničku a můj muž vyrábí pracovní desku v kuchyni.

A některá přání se ani padajícím hvězdám šeptat nemusí. A možná by se tak zranila jejich křehkost. Jemnost a lehkost, jako u motýlích křídel. Hvězdy o nich stejně vědí a splní je, až přijde jejich čas.

Možná hvězdy, osud, vesmír, nebo Bůh… prostě čekají, až si to poslední NEJVĚTŠÍ přání opravdu zasloužíme. Až přežijeme bolavá odloučení, střelnou ránu přímo do srdce, těžký boj s nemocí dítěte, válku v sobě samotné. Až zjistíme, že všechno má svůj smysl.

Padá hvězda, a já s pokorou šeptám … DĚKUJI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *